< Powrót

Poidła dla bydła, koni i krów

 • product image

  POIDŁO MISKOWE AUTODRINK

  Nr kat. 209-021-010 Poidło automatyczne, polietylenowe, trwałe, dla koni i bydłaDo pracy z układem o ciśnieniu od 3 do 5 barówNiezawodny zawór tubowy naciskowy z

 • product image

  POIDŁO MISKOWE TYP PM® – 5

  Nr kat. 209-020-025 Dla bydła, koni, owiec i kózPrzyłącze: 1/2″ (zasilanie górne lub dolne)Materiał: żeliwoMalowanie: farba proszkowaZakres ciśnienia: 0,04 – 0,5 MpaWydajność: 2 – 20

 • product image

  POIDŁO MISKOWE TYP PM® – 6

  Nr kat. 209-020-026 Dla bydła, koni, owiec i kózPrzyłącze: 1/2″Materiał: żeliwoMalowanie: farba proszkowaZakres ciśnienia: 0,04 – 0,5 MpaWydajność: 4,9 – 19,2 l/minMasa: 5,00 kg

 • product image

  POIDŁO MISKOWE TYP PMU/Ż

  Nr kat. 209-020-027 Poidło miskowe uniwersalne z korkiem spustowym wyposażone w zawór pływakowy hydrodynamicznyDla bydła, koni, owiec i kózPrzyłącze: 1/2″Materiał: żeliwoMalowanie: farba proszkowaZakres ciśnienia: 0,04

 • product image

  POIDŁO Sb1

  Nr kat. 209-010-020 Automatyczne poidło z blokadą języka dla koni i bydłaStosowane dla koni i bydłaWykonane z tworzywa najwyższej jakościWydajność: 16 litrów/min przy ciśnieniu 5

 • product image

  POIDŁO ELASTYCZNE AUTOMATYCZNE POLYFLEX

  Nr kat. 209-021-020 Odporne na rdzę elastyczne poidło automatyczne z obudową polietylenową wykonaną w technice formowania rotacyjnegoOdpowiednie dla koni, bydła, kóz, owiec, itp.Do pracy z

Poidła

Poidła dla bydła, koni, owiec i trzody

Odpowiednie wyposażenie budynku inwentarskiego w artykuły hodowlane jest niezbędne, aby utrzymać zwierzęta w dobrej formie. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości poidła dla bydła, owiec, trzody czy koni. Dzięki różnorodnemu asortymentowi każdy hodowca znajdzie model, który będzie odpowiedni dla jego zwierząt.

Poidła – dlaczego warto o nie zadbać?

Zapewnienie zwierzętom hodowlanym stałego i nieograniczonego dostępu do czystej wody pitnej jest jednym z podstawowych obowiązków każdego hodowcy. Woda jest płynem, który w znaczącym stopniu wpływa nie tylko na metabolizm bydła i usuwanie szkodliwych substancji z organizmu, lecz także oddziałuje na apetyt, mleczność oraz masę ciała zwierząt. Zapotrzebowanie krowy na wodę zależy od wielu czynników, m.in. masy ciała, poziomu produkcji mleka czy temperatury powietrza. W ciągu doby krowa pobiera wodę średnio 10 razy, spożywając 5–20 litrów na minutę. Aby zapewnić zwierzętom hodowlanym odpowiednie warunki rozwoju, niezbędne jest wyposażenie obory w wysokiej jakości poidła dla bydła, które znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu internetowego.

Poidła dla bydła, koni, owiec i kóz

Poidła dostępne w Pomelac to produkty uniwersalne, które mogą być stosowane przez hodowców bydła, koni, owiec oraz kóz. Przygotowaliśmy szeroki wybór poideł o zróżnicowanych właściwościach. Największą popularnością wśród hodowców cieszą się poidła miskowe, które są łatwe w montażu i użytkowaniu. Oprócz tradycyjnych poideł miskowych w naszej ofercie znajdują się także poidła miskowe automatyczne z niezawodnym zaworem tubowym naciskowym. Wśród wielu dostępnych modeli nie mogło również zabraknąć poideł smoczkowych z jednym lub dwoma smoczkami, a także poideł wannowych z blachy stalowej nierdzewnej, które są wyposażone w mechanizm stałego poziomu wody. Wszystkie poidła dla koni i bydła są wykonane z najlepszych materiałów, które wyróżnia długa żywotność i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Jak wybrać najlepsze poidła?

Zróżnicowany asortyment stanowi zdecydowaną zaletę naszej oferty, lecz duży wybór może także przyczyniać się do trudności w podjęciu decyzji. Zanim zdecydujesz się na zamówienie danego poidła, zwróć uwagę na kilka elementów.
 • Wydajność poidła
W Pomelac znajdziesz produkty o różnej wydajności, sięgającej nawet do 32 litrów na minutę. W przypadku większych zwierząt o dużym zapotrzebowaniu na wodę, takich jak bydło czy konie, warto wybrać poidło zapewniające wysoką efektywność.
 • Montaż poidła dla bydła
Warto także zwrócić uwagę na to, w jaki sposób jest montowany dany element. W Pomelac znajdziesz poidła miskowe odpowiednie do zawieszenia w miejscu przyłączenia do rur.
 • Zakres obsługiwanego ciśnienia
Co do zasady, im większa wydajność produktu, tym ma on większy zakres obsługiwanego ciśnienia wody. W naszej ofercie znajdziesz produkty dostosowane do instalacji zapewniających napływ wody o wartości do 5 barów.
 • Materiał wykonania
Wyposażenie budynku inwentarskiego, jak np. poidła, powinno być wykonane z trwałych materiałów. Produkty dostępne w naszej ofercie zostały wyprodukowane z polietylenu lub żeliwa. Niektóre z nich mają specjalną elastyczną formę, dzięki czemu są jeszcze mniej podatne na zniszczenia. Charakteryzują się nie tylko wysoką wytrzymałością, ale również są odporne na powstawanie korozji. Takie cechy gwarantują, że poidła dla bydła posłużą w Twoim budynku inwentarskim przez długi czas.
 • Praktyczne zastosowanie
Niektóre z naszych modeli mogą zostać przerobione na poidła podgrzewane. Do tego w naszej ofercie znajdziesz gotowe produkty, zapewniające odpowiednią temperaturę wody, a przy tym wyposażone w skuteczną izolację. W Pomelac znajdziesz także poidła dla bydła z filtrem oraz takie, które utrzymują stały poziom wody. Dzięki temu nawodnienie zwierząt będzie skuteczne, ale i łatwe.
 • Łatwość czyszczenia
Warto wybierać takie poidła, które przyspieszają wykonywanie obowiązków przy zwierzętach inwentarskich. Nasze produkty są wyposażone w filtry, które łatwo wyjmiesz i wyczyścisz. Dzięki temu użytkowanie poideł dla zwierząt będzie znacznie łatwiejsze.
 • Rodzaj przyłącza
Sprawdź wcześniej, jaki rodzaj przyłącza mają poidła – jest to niezwykle istotne przy montażu. W naszym asortymencie znajdziesz produkty pasujące do standardowych rur 1/2”. Dzięki tym aspektom znacznie łatwiej wybierzesz odpowiedni produkt do swojego budynku inwentarskiego. Jeśli jednak nadal masz wątpliwości, zawsze możesz skontaktować się z firmą Pomelac. Zachęcamy więc do skorzystania z naszej pomocy – chętnie doradzimy i pomożemy wybrać produkt, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Dla bardziej wymagających klientów przygotowaliśmy również poidła podgrzewane, izolowane oraz pastwiskowe, a także akcesoria do poideł, które można znaleźć w pozostałych kategoriach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą praktycznych i trwałych poideł dla bydła, trzody, koni czy owiec!