< Powrót

Poidła pastwiskowe

 • product image

  POIDŁO PASTWISKOWE “POLYPUMP”

  Nr kat. 209-040-012 Zdolne do pompowania wód gruntowych na wysokość 7 metrów, na długości 70 metrówProste w użytkowaniuMiska z mocnymi podwójnymi ściankami z polietylenuMechanizm dostarczania

 • product image

  POIDŁO PASTWISKOWE L3

  Nr kat. 209-030-010 Poidło pastwiskowe L3 z zaworem ssącymIdealne rozwiązanie na każde pastwiskoMax długość rury zasilającej: do 200mMax wysokość podnoszenia: do 8mWykonane ze stali emaliowanej

Poidła pastwiskowe

Zapewnienie dostępu do świeżej wody jest niezbędne nie tylko wtedy, gdy zwierzęta przebywają w budynku inwentarskim, ale także podczas wypasu. Możesz więc skorzystać z dostępnych w Pomelac poideł pastwiskowych, ponieważ dzięki temu zadbasz o prawidłowy chów zwierząt.

Poidła pastwiskowe – jak działają?

Pojenie podczas wypasu może być wyzwaniem. Naturalne źródła wody w postaci cieków nie zawsze są dostępne, natomiast tradycyjne poidła umieszczone na pastwisku wymagają ciągłego uzupełniania, co jest czasochłonne i wiąże się z dodatkowym wydatkiem związanym z transportem. Z tego powodu coraz więcej hodowców decyduje się na zakup specjalnych poideł pastwiskowych. Co odróżnia je od zwykłych modeli? Otóż to urządzenia, które odpompowują wody gruntowe. W naszej ofercie znajdziesz poidła pastwiskowe zdolne do odprowadzania cieczy na długości 70 metrów i wysokości nawet 7 metrów. Dzięki temu z łatwością zapewnisz zwierzętom dostęp do świeżej i czystej wody.

Poidła pastwiskowe – wygoda

Zamontowanie poidła pastwiskowego jest znacznie wygodniejsze niż samodzielne transportowanie wody do stałych koryt i pojemników. Wystarczy wybór modelu z pompą do wód gruntowych lub wyposażonego w zawór ssący. Ten ostatni produkt pobiera wodę z rowów, koryt rzek i innych naturalnych zbiorników, które mogą być oddalone od poidła nawet do 200 metrów. Dzięki zamontowaniu odpowiedniej liczby produktów nie musisz obawiać się o transportowanie wody na pastwiska, a Twoje zwierzęta będą mieć do niej nieograniczony dostęp.

Dlaczego warto wybrać nasze poidła pastwiskowe?

Zastanawiasz się, czy warto wybrać poidła pastwiskowe od Pomelac? To produkty, które charakteryzują się:
 • wysoką wytrzymałością
Nasze poidła pastwiskowe są wykonane z trwałych materiałów, takich jak stal emaliowana, polietylen czy odlew aluminium. Dzięki temu charakteryzują się długą żywotnością i nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne czy korozję.
 • wygodą użytkowania
Wystarczy zamontować i rozłożyć poidło pastwiskowe, aby zagwarantować zwierzętom źródło wody pitnej. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale w przypadku hodowli bydła, koni czy owiec.
 • efektywnością
Zarówno poidła pastwiskowe z pompą do wód gruntowych, jak i te wyposażone w zawór ssący powinny zapewnić wydajne źródło wody dla całego inwentarza. Zainwestowanie w poidła pastwiskowe to świetne rozwiązanie dla każdego hodowcy. Dzięki temu możesz skrócić czas związany z opieką nad zwierzętami, a bydło czy konie będą mieć nieograniczony dostęp do świeżej wody. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!