< Powrót

Kantary

Kantary

Kantary dla cieląt i bydła

Prowadzenie zwierząt oraz utrzymanie ich w odpowiedniej pozycji przy zabiegach pielęgnacyjnych wymaga zastosowania specjalistycznych artykułów hodowlanych. Do tego zadania doskonale sprawdzą się kantary dla cieląt i bydła. Bezpieczne i praktyczne przedmioty znajdziesz w ofercie Pomelac.

Kantary – jakie mają zastosowanie?

Kantary to rodzaj uzd umożliwiających bezpieczne prowadzenie cieląt i bydła. Zakładane są na głowę zwierzęcia, dzięki czemu zapewniają nad nimi łatwą kontrolę. Doskonale sprawdzą się podczas:

  • wyprowadzania na pastwiska,

  • czyszczenia,

  • przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych,

  • zabezpieczenia zwierzęcia, np. podczas wizyty weterynarza.

Kantary to popularny element, który jest wykorzystywany w hodowli bydła czy koni. Charakteryzują się one dużą praktycznością, a przy tym są wyposażone w specjalny uchwyt, który można przymocować do łańcucha czy karabińczyka.

Jak używać kantarów?

Artykuły hodowlane pomocne przy opiece nad zwierzętami stanowią praktyczny dodatek w każdym budynku inwentarskim. Warto jednak pamiętać, aby stosować kantary zarówno u cieląt, jak i dorosłego bydła tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne. Jeśli zwierzę wypoczywa w budynku, należy zdjąć produkt. Długotrwałe używanie go może powodować obtarcia lub dyskomfort, natomiast noszenie wysokiej jakości kantarów wykonanych z przyjemnego materiału, podczas wypasania czy zabiegów pielęgnacyjnych, jest jak najbardziej bezpieczne.

Kantary dla cieląt – jakie najlepiej wybrać?

Wyprowadzanie cieląt bez zastosowania odpowiedniej uzdy może być wyzwaniem. W ofercie Pomelac znajdziesz specjalne kantary dla cieląt. Są one wykonane z trwałego, ale także bezpiecznego dla zwierzęcia nylonu. Nie odparzy on delikatnej skóry cielęcia ani nie spowoduje podrażnień. Miękki nylon jest wzmocniony łańcuszkiem, przez co kantary dla cieląt od Pomelac są wytrzymałe, nawet przy narowistych maluchach. Produkty są dostępne w kolorze niebieskim.

Kantary dla bydła

W przypadku zwierząt o znacznej masie należy zastosować kantar o wysokiej wytrzymałości. Warto jednak dopasować model do temperamentu bydła. Przy spokojnych zwierzętach wystarczy klasyczny nylonowy model dostępny w Pomelac, który ma regulację części szyjnej i nosowej, przez co łatwo dopasujesz go do głowy zwierzęcia.

Natomiast jeśli szukasz odpowiedniego kantara do narowistych byków, wybierz model wzmocniony łańcuchem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że poradzi sobie nawet przy prowadzeniu czy zabezpieczaniu temperamentnych zwierząt. Kantary nylonowe z łańcuchem również są wyposażone w regulację części szyjnej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!