< Powrót

Mierniki wilgotności ziarna

 • product image

  MIERNIK WILGOTNOŚCI ZIARNA WILE 200

  Nr kat. 250-013-011 Mierzy wilgotność, temperaturę i gęstość objętościową dużej gamy popularnych ziaren zbóż, wliczając nasiona oleiste: jęczmień, pszenica, pszenica twarda (durum), żyto, owies, sorgo

 • product image

  MIERNIK WILGOTNOŚCI ZIARNA “POMELAC”

  Nr kat. 250-011-011 GWARANCJA 2 LATADo mierzenia poziomu wilgotności ziarna oraz nasion podczas żniw, suszenia oraz przechowywaniaMierzy wilgotność całych ziaren oraz nasionMierzy 16 różnych rodzajów

Mierniki wilgotności ziarna

Wilgotnościomierze do ziarna

Obecnie prowadzenie gospodarstwa rolniczego jest oparte na wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń, które pomagają w kontroli wszelkich parametrów. Niezwykle przydatnym przedmiotem jest wilgotnościomierz do zboża. W naszej ofercie znajdziesz urządzenia, które sprawdzą się idealnie przy pomiarze wilgotności ziaren i nasion!

Wilgotnościomierz do ziarna – dlaczego warto go mieć?

Czas żniw to jeden z najbardziej intensywnych okresów dla osób prowadzących gospodarstwa rolnicze. Należy wtedy zadbać nie tylko o wykorzystanie odpowiedniego sprzętu, ale również kontrolę stanu wilgotności plonów. Wilgotnościomierze do zboża pozwalają na ocenę, czy nie jest ono zbyt wilgotne. Każdy rolnik wie, że zbiór zamokniętego ziarna może nieść ze sobą wiele negatywnych konsekwencji, a nawet spowodować stratę części lub całości plonów.  W naszej ofercie znajdziesz wilgotnościomierz do zboża, który doskonale sprawdzi zarówno podczas żniw, jak i przy przechowywaniu ziaren i nasion. Dzięki temu zadbasz o to, aby plony nie straciły swoich właściwości. Zakup miernika wilgotności do zboża pozwoli Ci na zabezpieczenie efektów pracy w swoim gospodarstwie rolniczym.

Wilgotnościomierze do ziarna – jak wygląda ich obsługa?

Nowoczesne urządzenia, takie jak mierniki wilgotności zboża Pomelac, charakteryzują się niezwykle łatwą obsługą. Produkty są wyposażone w przejrzysty wyświetlacz z dużymi cyframi, dzięki czemu bez żadnych trudności odczytasz wynik na wilgotnościomierzu. Do tego kontrolowanie wilgotności za pomocą takich urządzeń jest niezwykle łatwe. Wystarczy umieścić w nim ziarno, a miernik poda wilgotność z dokładnością do 0,5%. Urządzenie jest lekkie, a obsługuje się je za pomocą tylko jednego przycisku. Zasilanie bateryjne pozwala na wykorzystanie wilgotnościomierza do zboża zawsze wtedy, kiedy go potrzebujesz.

Dobry wilgotnościomierz do zboża, czyli jaki?

Planujesz zakup miernika wilgotności do zboża? Zwróć uwagę na kilka elementów.
 • Możliwość wykorzystania nie tylko podczas żniw
Najbardziej polecane urządzenia charakteryzują się uniwersalnością, czyli możliwością pomiaru wilgotności zarówno podczas żniw, jak i suszenia czy przechowywania.  Dzięki temu na każdym etapie produkcji ziarna będziesz mógł kontrolować jego parametry i zabezpieczyć się przed ewentualnymi stratami w plonie.
 • Rodzaje obsługiwanych ziaren oraz nasion
Warto także sprawdzić, jakie ziarna i nasiona obsługuje wilgotnościomierz do zboża. Produkty w naszym asortymencie mierzą 16 różnych rodzajów.
 • Zakres pomiaru wilgotności
Niezwykle istotne jest także to, aby miernik miał szeroki zakres pomiaru wilgotności. Dzięki temu kontrola będzie znacznie dokładniejsza. W Pomelac kupisz urządzenie, które skontroluje poziom wilgotności w ziarnach od 8% do 35%, a w nasionach oleistych od 5% do 25%. Zakres błędu wynosi jedynie 0,5%.
 • Cena wilgotnościomierza do zboża
Każdy, kto prowadzi swoje gospodarstwo rolne, zwraca uwagę na koszty. Warto jednak wiedzieć, że miernik wilgotności do zboża wcale nie musi mieć wysokiej ceny. Korzystnie jest zamawiać bezpośrednio w naszej firmie. Możesz nabyć wysokiej jakości urządzenie bez przepłacania. Pamiętając o tych aspektach, łatwo wybierzesz dobry wilgotnościomierz do ziarna! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!