< Powrót

Mierniki wilgotności siana

  • product image

    MIERNIK WILGOTNOŚCI SIANA “FARMEX HT-PRO”

    Nr kat. 250-012-010 Do siana balowanegoPomiar wilgotnościZakres pomiarowy wilgotności: 8% – 45%Pomiar temperaturyZakres pomiarowy temperatury: 0 – 99 °CDługość sondy: 50 cmZasilanie: bateria 9-voltowaPodświetlany wyświetlacz

Mierniki wilgotności siana

Wilgotnościomierze do siana

Choć trudno uniknąć wilgoci, to potrafi ona ujawnić swój negatywny wpływ zarówno przy zbiorze plonów, jak i ich przechowywaniu. Namoknięte i źle składowane siano szybko straci swoje właściwości oraz stwarza ryzyko pożarowe przy składowaniu. W naszej ofercie znajdziesz dokładne i łatwe w obsłudze wilgotnościomierze do siana.

Pomiar wilgotności siana – dlaczego jest ważny?

Siano bardzo szybko chłonie wodę, co niestety może mieć opłakane skutki dla jego trwałości. Zawilgocone siano to idealne środowisko do rozwoju bakterii i grzybów, co w konsekwencji może wpłynąć na zapleśnienie i zepsucie się zbioru. Co więcej – nierzadko słyszy się także o samozapłonie siana. Rozwój patogenów wpływa na nadmierny wzrost temperatury. Samoistny pożar siana jest niebezpiecznym zjawiskiem, gdyż może nastąpić w każdej chwili – podczas transportu czy przy przechowywaniu, dlatego niezwykle ważne jest wykonanie pomiaru wilgotności siana za pomocą specjalistycznego urządzenia. W ten sposób unikniesz zapleśnienia i samozapłonu siana.

Pomiar wilgotności siana – czy można go łatwo wykonać?

W każdym gospodarstwie rolnym dąży się do optymalizacji wszystkich procesów, tak by miały odpowiedni koszt i nie zajmowały nadmiernej ilości czasu. Warto wiedzieć, że z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń pomiar wilgotności może być szybki i łatwy. Wystarczy zamówić nasz wilgotnościomierz do siana, który ma postać specjalnej sondy. Jedyne co musisz zrobić przy pomiarze, to wetknąć urządzenie w bale i sprawdzić odczyt. Dzięki temu zadbasz o odpowiednie składowanie siana, bez ryzyka wybuchu pożaru.

Dlaczego warto wybrać nasze wilgotnościomierze do siana?

Zastanawiasz się, dlaczego akurat warto wybrać urządzenia Pomelac do pomiaru wilgotności siana? W naszej ofercie znajdziesz modele, które charakteryzują się:
  • szerokim zakresem pomiarowym
Za pomocą wilgotnościomierzy do siana zmierzysz wilgotność w zakresie pomiarowym pomiędzy 8% a 45%. Dzięki temu będziesz mógł dokładniej kontrolować stan siana.
  • możliwością pomiaru temperatury
Nasze wilgotnościomierze do siana pozwolą nie tylko na sprawdzenie poziomu wilgotności, ale także na jednoczesny pomiar temperatury w zakresie od 0°C do 99°C. W ten sposób zadbasz o to, aby uniknąć samozapłonu bali siana.
  • czytelnym wyświetlaczem
Wilgotnościomierz do siana, który jest dostępny w naszej ofercie, jest nie tylko prosty w obsłudze, ale również ma czytelny wyświetlacz, na którym z łatwością odczytasz wyniki pomiarów. Dobre mierniki wilgotności siana pozwalają na dokładne skontrolowanie zawilgocenia oraz temperatury w beli. Korzystanie z nich jest niezwykle wygodne i szybkie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!